top of page

Masážní válec, k čemu slouží, jak a proč ho používat?

Aktualizováno: 2. 10. 2023Masážní válec je pomůcka používaná k provádění samomasáže nebo masáže jinou osobou. Je navržen tak, aby pomáhal uvolňovat napětí v svalové tkáni, zlepšovat průtok krve, zmírňovat svalové bolesti a zlepšovat pohyblivost kloubů. Tento nástroj může být vynikajícím doplňkem pro ty, kteří chtějí péči o své svaly a klouby integrovat do svého každodenního života.


Způsob použití masážního válce zahrnuje následující kroky:


1. Příprava:

Před použitím masážního válce je vhodné zvolit místo, kde budete masáž provádět. Ideální povrch je rovný a pohodlný, například cvičební podložka. Můžete si také připravit ručník nebo deku pro podporu pohodlí.


2. Zahřátí:

Před samotnou masáží je důležité svaly zahřát. Můžete provést lehké statické rozcvičky nebo dynamické pohyby, abyste zvýšili průtok krve do svalů a snížili risk poranění.


3. Masážní techniky:

Masážní válec může být použit na různé partie těla, jako jsou záda, nohy, stehna, lýtka a další. Během masáže se můžete zaměřit na několik technik:

  • Rozvalování: Pomalu se posouvat válcem po svalových skupinách. Tato technika pomáhá uvolňovat svalové napětí a zlepšovat průtok krve.

  • Tlakování: Zvolte konkrétní bod na těle a nechte válec mírně zatlačit na tento bod. Postupně můžete zvyšovat tlak podle své pohodlnosti.

  • Kotvení: Když narazíte na místo s větším napětím, můžete na něm pár vteřin setrvat. To může pomoci uvolnit uzávěry v svalových vláknech.


4. Dýchání a relaxace:

Během masáže nezapomínejte dýchat hluboce a uvolňovat svaly. Koncentrujte se na pocity, které masáž přináší, a snažte se relaxovat.


5. Pravidelnost:

Masážní válec můžete používat podle svých potřeb. Někteří lidé si zvolí každodenní krátkou masáž, zatímco jiní preferují masáž několikrát týdně.Masážní válečky existují v různých tvarech a velikostech, a také mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je pěna, hladký plast, nebo i tvrdší materiály pro intenzivnější masáž. Při výběru masážního válce je dobré brát v úvahu své individuální potřeby a preference.

Před zahájením pravidelného používání masážního válce je vhodné poradit se se zdravotním odborníkem, zejména pokud máte nějaká zdravotní omezení nebo problémy.


Pokud uvažujte o nákupu doporučujeme vám naše partnera Kine-max, jedná se o českou firmu a špičku ve svém oboru.

74 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Yorumlar

5 üzerinden 0 yıldız
Henüz hiç puanlama yok

Puanlama ekleyin
bottom of page