top of page

Proč chodit k fyzioterapeutovi?

Aktualizováno: 12. 9. 2023


Chodit k fyzioterapeutovi může mít několik důvodů a prospěšných efektů. Fyzioterapeut je odborník specializující se na poskytování terapie a cvičení zaměřených na obnovu pohybového aparátu a zlepšení funkčnosti těla. Následující jsou některé z hlavních důvodů, proč lidé vyhledávají fyzioterapeuty:


Bolesti a poranění:

Fyzioterapeut může pomoci pacientům, kteří trpí bolestmi svalů, kloubů, zad nebo jiných částí těla. Příčinou mohou být například svalová nerovnováha, zranění, nadměrné používání nebo špatné držení těla.


Rehabilitace po úrazech:

Po úrazech, jako jsou zlomeniny, úrazy kloubů nebo operace, fyzioterapeut může pomoci při obnově pohybu, síly a stability postižené části těla.


Nemoci a onemocnění:

Některá chronická onemocnění, jako je například revmatoidní artritida, Parkinsonova choroba nebo cévní mozková příhoda, mohou ovlivnit pohybovou schopnost jedince. Fyzioterapeut může přispět k udržení co nejvyšší úrovně funkčnosti.


Prevence:

Fyzioterapeut může poskytnout rady a cvičební plány, které pomáhají předcházet budoucím zraněním a bolestem. To je důležité zejména u lidí s náročnými pracovními postoji nebo těmi, kteří se věnují intenzivnímu sportu.


Posturální problémy:

Špatné držení těla a nedostatečná ergonomie mohou vést ke zhoršení postury, bolestem zad a krku. Fyzioterapeut může pomoci identifikovat problémy a navrhnout cvičební a korekční plány.


Cvičení a posílení:

Fyzioterapeut může navrhnout specifická cvičení a posilovací programy, které pomáhají zlepšit sílu, koordinaci a flexibility.


Pomoc s obnovením funkčnosti:

Pro lidi, kteří měli dlouhodobé nebo vážné zdravotní problémy, může fyzioterapeut hrát klíčovou roli při obnovení celkové funkčnosti a kvality života.


Je důležité si uvědomit, že fyzioterapie je individuální proces, kde fyzioterapeut pracuje na základě specifických potřeb každého pacienta. Pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo otázky ohledně své pohybové schopnosti, konzultace s fyzioterapeutem může být užitečná.


  • Akutní bolesti

  • Funkční poruchy

  • Pooperační stavy

  • Poúrazové stavy

  • Chronická bolest zad a kloubů

  • Vadné držení těla u dětí a dospívajících

  • Sportovní fyzioterapie – prevence zranění

  • Bolesti krku (např. Whiplash, ztuhlý krk, bolesti hlavy)

  • Bolesti ramene/paže (zmrzlé rameno, tenisový loket)

  • Bolestivé obtíže dolních končetin (bolest kolene, kotníku, achillovy šlachy)


Proto jsem tu My SportHelp, komplexní služba určená pro sportovce zaměřená primárně na péči o jejich zdraví.


Stojí na třech hlavních pilířích:


I. Organizace zdravotní péče


II. Sportovní úrazové pojištění


III. Sportovní benefity

28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page