top of page

Start nové sezóny se blíží. Přípravy jsou v plné proudu a s tím přicházejí i možná zranění.

Aktualizováno: 8. 8. 2023


Fotbalová zranění jsou nevyhnutelnou součástí tohoto sportu, zejména kvůli jeho fyzické povaze a intenzitě. I když existuje celá řada možných zranění, některé jsou častější než jiné. Mezi nejčastější fotbalová zranění patří:


Natažení svalů:

Natažení svalů, zejména v dolních končetinách, jsou velmi běžným fotbalovým zraněním. Obvykle se stávají při prudkých pohybech, rychlém běhu nebo změnách směru.


Vymknutí kloubů:

Klouby, jako jsou kotníky a kolena, jsou náchylné k vymknutí, což může být velmi bolestivé a vyžadovat dlouhou dobu na zotavení.


Natržení vazu:

Vazy jsou pevné tkáně, které spojují kosti v kloubech. Fotbalisté jsou často náchylní na natržení vazů, zejména při prudkých změnách směru, nebo při kolizi s jiným hráčem.


Zlomeniny:

Při tvrdých střetech nebo pádech může dojít k zlomeninám kostí, zejména u kotníků, rukou nebo nohou.


Tržné rány:

Při kolizi s jiným hráčem nebo tvrdým předmětem může dojít k tržným ranám, které mohou být velmi bolestivé a potřebují řádnou léčbu.


Zranění hlavy:

Fotbal není imunní vůči zraněním hlavy, jako jsou otřesy mozku, které mohou nastat při pádech nebo nárazech s jinými hráči.


Úrazy kolenního menisku:

Meniskus je pružná chrupavka v koleni. Fotbalové pohyby mohou způsobit poškození menisku, což způsobuje bolest a omezení pohybu.


Úrazy achilovky:

Achillova šlacha, která spojuje lýtkovou svalovinu s patou, je náchylná k natažení nebo trhlinám.


Zranění páteře:

Při nevhodných pohybech nebo nárazech může dojít k zraněním páteře, což může být velmi vážné a vyžadovat pečlivé léčení.Aby fotbalisté minimalizovali riziko těchto zranění, měli by dodržovat správnou techniku, dostatečně se zahřát před tréninkem nebo zápasem, používat ochranné vybavení a dbát na odpočinek a regeneraci mezi tréninky. Pokud dojde k zranění, důležité je vyhledat odbornou lékařskou péči a dodržovat doporučené postupy rehabilitace a léčby. V nejideálnější je se chránit urázovým pojištěním a to jak pro případ nemožnosti chodit do práce, tak i pro pokrytí nákladů na svojí léčbu a rehabilitaci. Pro všechny tyto věci jsem tu My Sporthelp.


33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page