top of page

Žádný sportovec by neměl zapomínat na své zdraví, říká Tomáš Jun


Tomáš Jun byl ikonou pražské Sparty, se kterou získal pět mistrovských titulů. Později hrál také v Turecku, Rakousku a Německu. Nyní už opět žije mnoho let v Česku a fotbalu zůstal věrný stále.


Tomáši, hráčskou kariéru jste před časem uzavřel. Co dnes děláte?

Už dlouho provozuji svou Fotbalovou akademii. Cílem akademie je prostřednictvím individuálních nebo skupinových tréninků zlepšovat dovednosti našich svěřenců a posouvat je tak v jejich kariéře. Na to navazuje i moje nejnovější role. Nedávno jsem založil sportovní agenturu. Snažíme se ke každému hráči přistupovat jinak a hledat každému tu jeho správnou cestu, která vede k jeho vysněnému cíli . Vyjednáváme jim nové smlouvy, přestupy a vše, co s tím souvisí.


Na co by neměl zapomenout žádný fotbalista?

Na své zdraví. Jak v akademii, tak v naší agentuře kladem důraz na komplexní přístup, který zahrnuje i kvalitní zdravotní péči. Nejde jen o léčbu případných úrazů, ale především o prevenci, která má velký podíl na tom, aby ke zraněním vůbec nedocházelo. Když se fotbalista o své tělo řádně stará, prodlužuje si tím kariéru a snižuje riziko zranění. I na zápasy je pak lépe připravený. V klubech toto moc nefunguje a hráči se musí postarat sami o sebe.

Kdo Vám zdravotní péči zajišťuje?

Spolupracujeme s projektem SportHelp.cz. Výhodou je, že poskytuje sportovcům jistotu profesionální organizace zdravotní péče. Nemusíme se tak starat o to kdy, kam a k jakému lékaři, specialistovi, našeho hráče poslat.

V čem konkrétně?

Místo toho, aby při zdravotních potížích trávili nekonečnou dobu v čekárnách, zajišťuje jim rychlou a správnou léčbu. Kromě toho zahrnuje i úrazové pojištění s celosvětovou platností, které se týká i úrazů mimo sportoviště z běžného života. Když se sportovec o své tělo řádně stará, prodlužuje si tím kariéru a snižuje riziko zranění.

Co tedy radíte začínajícím fotbalistům?

Říkám jim, že je důležité, aby se hráči připravovali nejenom v klubu na tréninku, ale také v posilovně, chodili k fyzioterapeutovi, kondičnímu trenérovi. Proto by vedle sebe měli mít někoho, kdo jim ukáže, jak správně zatěžovat tělo. Jinak se může stát, že si v rámci vlastních dobře míněných tréninků svoji situaci spíš zhorší, než vylepší. Kvalitní konzultant je zkrátka velkou výhodou a skvělou investicí.

Pokud se váš fotbalista zraní, jak konkrétně mu SportHelp.cz může pomoci?

Zprostředkuje jim rychlé vyšetření kvalitními lékaři, kteří zvolí správnou léčbu a správnou rehabilitaci. Aby se hráč mohl vrátit zpět na hřiště jednak co nejdřív, ale také v co nejlepší formě. Což znamená, že rekonvalescenci nesmí ani uspěchat.


Máte s tím osobní zkušenost?

Po faulu jsem měl jednou přetržený vaz v koleni. Díky péči, kterou jsem pak věnoval léčbě a rekonvalescenci, jsem svůj návrat zkrátil z devíti měsíců na pouhé čtyři. Byla za tím spolupráce se správnými fyzioterapeuty, návštěvy kryoterapie a takřka každodenní cvičení pod kontrolou profesionálů. Hodně věcí si fotbalista musí v dnešní době zařídit a zjistit sám, proto jsme uvítali spolupráci se Sporthelp.cz.47 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page